Paskelbta

Kiek elektros sunaudoja kondicionierius?

Tobulam būsto mikroklimatui visus metus – svarbu įsigyti patikimą įrangą. Kalbame ne tik apie šildymo, tačiau taip pat ir vėsinimo sistemas. Dar geriau – vieną, kuri gali ir šildyti, ir vėsinti. Tokie yra oro kondicionieriai, kurie dar kitaip yra vadinami šilumos siurbliais oras-oras.

Renkantis oro kondicionierius vienas iš lyginamųjų aspektų yra įrangos energinė klasė. Tai yra, kiek energijos jis sunaudoja aktyvumo metu. Natūralu, kad norisi, jog jo išlaikymas būtų pigesnis, tad ieškant pačios tinkamiausios įrangos – būtina lyginamoji analizė ir konsultacijos su specialistais.

Kas lemia oro kondicionieriaus elektros sąnaudas?

Dažniausiai aukštesnės energinės klasės oro kondicionieriai yra brangesni, tačiau naudoja mažiau energijos, tad visumoje – apsimoka labiau, kadangi jų išlaikymui reikia daug mažesnių investicijų. 

Tiesa, renkantis oro kondicionierius dažniausiai greta prekės nurodytos įrangos elektros sąnaudos yra tik orientacinės. Juk suvartojimo kiekį lemia labai daug veiksnių.

  • Suvartojamos energijos kiekis kinta priklausomai nuo to, ar šilumos siurbliai tuo metu yra naudojami kaip šildytuvai, ar kaip vėsintuvai.
  • Taip pat skirtingas kiekis elektros yra suvartojamas tokiu atveju, kai įranga yra budėjimo režime ir kai ji veikia įprastu pajėgumu.
  • Tuose pačiuose namuose tos pačios įrangos suvartojamos energijos kiekis gali kisti priklausomai ir nuo to – ar tuo metu langai bei durys yra atviri, ar uždari, kaip dažnai jie yra darinėjami ir t.t.
  • Vėsinimo metu langų uždangalai gali būti nuleisti arba ne ir t.t.
  • Bei kiti panašūs aspektai.

Kiek elektros energijos suvartoja oro kondicionierius – nurodyta įrenginio techninių parametrų lentelėje.

Jeigu norite įsigyti įrangą, kuri kainuoja pigiau, kadangi montuojami oro kondicionieriai per brangūs – siūlome rinktis mobilius. Rinkoje siūlomų modelių yra daug, jie kinta kaina, suvartojamos elektros kiekiu, kainuoja pigiau ir pasibaigus sezonui – gali būti išmontuojami bei saugiai laikomi iki kito sezono. Tiesa, jie dažniausiai tik vėsina, neturi šildymo funkcijos.

Kaip sumažinti oro kondicionieriaus elektros suvartojimo išlaidas?

Kaip ir visų kitų elektros prietaisų, taip ir oro kondicionierių, suvartojamos elektros išlaidos gali būti mažesnės atlikus kelis paprastus veiksnius. Pirmiausia siūlome pasirūpinti, kad patalpose “kauptųsi” kuo mažiau karščio. Tam geriausiai tinka įvairūs langų uždangalai, kurie yra su saule atspindinčiais paviršiais, taip pat, nedarinėkite dažnai durų bei langų pro kuriuos į kambarius taip pat patenka daugiau šilumos, nemontuokite/nestatykite oro kondicionierių greta šilumos šaltinių. Visais šiais atvejais jie turės dirbti intensyviau, tad ims daugiau energijos. Taip pat siūlome investuoti į oro kondicionierius, kurie gali veikti budėjimo režimu arba kurie turi funkciją reguliuoti veikimo intensyvumą priklausomai pagal tai, koks tuo metu patalpose oras. Būsto savininkas galės dėl nieko nesukti galvos, įranga veiks tokiu intensyvumu, kokiu reikia tuo metu, kad būtų išlaikoma konkreti temperatūra patalpose. Taip pat geriausia, kai įranga veikia nuolat, o ne yra išjungiama, įjungiama dideliu režimu, atvėsinus patalpas – vėl atjungiama ir t.t.

Ekologija ir ekonomija

Nors dažnas stengiasi pirkti aukštos klasės oro kondicionierius, kadangi jie gali padėti sutaupyti, tačiau taip pat siūlome nepamiršti, kad gyvendami šiuo atveju ekonomiškiau – tuo pačiu galėsite džiaugtis ir kur kas ekologiškiau kuriamu mikroklimatu. Kuo mažiau energijos įranga naudoja – tuo ji yra tvaresnė, tad rekomenduojama tiems, kurie rūpinasi gamta.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt