Paskelbta

Kiek kainuoja oro kondicionierius?

Tinkamas mikroklimatas namuose tikrai labai pagerins Jūsų gyvenimo kokybę. Kalbame ne tik apie šildymo įrangas, tačiau taip pat ir vėsinimo sistemas, kurios lygiai taip pat lietuvių namuose tampa būtinybe. Meteorologai tikina, kad su laiku vasaros bus dar karštesnės, tad oro kondicionieriai taps ne galimybe, tačiau būtinybe, kuri leis gyventi patogiai ir išvengti galimų sveikatos problemų.

Renkantis oro kondicionieriaus sistemą – daugelis pirmiausia skiria dėmesio kainai. Šiuo metu rinkoje siūlomų oro kondicionierių įkainiai yra labai įvairūs, o ir dalinai jie lemia kokybę bei funkcionalumą, tad rinktis reikia atsakingai.

Oro kondicionieriai, šilumos siurbliai ir rekuperatoriai – skirtumai ir kainos

Pirmiausia reikia suprasti – kas yra oro kondicionieriai ir kuo jie skiriasi nuo greta kitų, dažniausiai minimų, įrangų. Tuomet bus paprasčiau įvertinti – kokia įranga geriausiai tinka Jūsų atveju ir tuo pačiu kiek reikia investuoti, kad poreikis būtų ne tik patenkinamas, tačiau ir pranokstamas.

Oro kondicionieriaus ir šilumos siurblys (oras-oras) – praktiškas tas pats įrenginys. Abu įrenginiai geba tiek vėsinti, tiek šildyti patalpas. Skirtumas tas, kad šilumos siurblys oras-oras geba šildyti patalpas, net kai lauke temperatūra nukrenta iki -30C. Į tokius įrenginius investuoti apsimoka labiau net jeigu jie ir daugiau kainuoja. Anksčiau rinkoje siūlomi šilumos siurbliai dažniausiai buvo skirti tik šildymui, o oro kondicionieriai – tik vėsinimui. Šiuo metu įrangų galimybės yra kur kas platesnės.

Nors abi opcijos yra panašios, tai yra, jų galimybės tokios pačios, tačiau rinkoje vis dar galima rasti atskirai suklasifikuotus tiek šilumos siurblius, tiek oro kondicionierius. Visgi, į kitą kategoriją yra talpinami rekuperatoriai. Jie nei vėsina, nei šildo patalpas. Tai yra įranga, kuri tiekia švarų orą, padeda užtikrinti optimalų drėgmės lygį. Tad namuose turint rekuperatorių – oras bus ne tik be bakterijų bei virusų, tačiau ir maloniai kvepės. Norint džiaugtis namų komfortu – geriausia derinti oro kondicionierius arba šilumos siurblius su rekuperatoriais.

Oro kondicionierių tipai ir kainos

Oro kondicionierių kainą lemia daugelis veiksnių. Vienas jų yra įrangos tipas. Patys populiariausi yra sieniniai oro kondicionieriai. Jie dažniausiai kabinami palubėje, tačiau nesant tokiai galimybei – gali būti montuojami ir greta grindų. Sudaryti iš dviejų blokų – viena dalis yra montuojama kambaryje, o kita lauke ant namo fasado. Įrangos kaina kinta priklausomai nuo konkretaus modelio. Kondicionieriai24.lt internetinėje svetainėje oro kondicionierių kainos prasideda nuo 449€. Galingesni, žinoma, kainuoja brangiau. Tačiau turintys daugiau galimybių ir pasižymintis didesniu patogumu, išmanumu – apsimoka taip pat labiau. Juk tai įrenginys, kuris tarnaus daugeliui metų. Pavyzdžiui, inovatyvūs oro kondicionieriai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, tad nusistatykite Jums reikalingą temperatūrą net ir tokiu atveju, kai esate ne namuose. Tai leis kontroliuoti klimatą, grįžus – visada gerai jaustis. Žinoma, kad tokie telefonu valdomi oro kondicionieriai yra kiek brangesni, tačiau kaip jau minėjome, šiuo atveju kaina augina įrangos galimybes.

Pigesni – mobilūs oro kondicionieriai. Labiausiai mėgstami butui arba kitoms erdvėms, kurioms norisi rasti greitą vėsinimo išeitį, tačiau išvengti montavimo darbų. Tokios įrangos pigesnės ir dėl to, kad jos dažniausiai tik vėsina. Galima rasti ir gebančių šildyti, tačiau jų kainos – auga. Sutaupyti renkantis mobilius oro kondicionierius galite ir dėl to, kad nereikia specialisto, kurie gali įrangą pajungti. Viskas yra labai paprasta, tad pasijungsite pats, svarbiausia yra nuspręsti dėl išmetimo žarnos į lauką, vietos. Tačiau apie tai galima konsultuotis su specialistu, kuris parduoda įrangą.

Kaip sutaupyti?

Renkantis oro kondicionierius įvertinkite tai, kad jie yra ilgaamžė ir funkcionali investicija. Tai reiškia, kad jau geriau mokėti daugiau, tačiau būti tikru, kad įsigijote įrangą, kuri patenkins Jūsų asmeninius bei būsto poreikius. Taip pat sutaupyti galite pirkdami per akcijas. Nuo to kaina bus mažesnė, tačiau kokybė – tokia pat puiki.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt