Paskelbta

Oro kondicionierių priežiūra: ką reikia žinoti?

Oro kondicionierių priežiūra: ką reikia žinoti?

Jeigu namuose turite oro kondicionierius – tokiu atveju siūlome jiems skirti kuo daugiau dėmesio dabar. Tuomet atėjus labai karštoms dienoms, kai lauke būti per sunku – buvimas namuose bus tikrai komfortabilus. Ir viskas dėl sistemų, kuriomis apsirūpinti reikia jau šiandien.

Juk artėjant žiemai dažniausiai tikriname šildymo sistemas, tad kai už lango pavasaris – reikia įvertinti, ar oro kondicionieriai bus pajėgūs „atlaikyti“ vasaros kaitras.

Techninio aptarnavimo svarba

Sistemos funkcionalumui garantuoti siūlome kreiptis į meistrus, kurie gali patvirtinti, kad įranga veiks sklandžiai. O jeigu bus rasti gedimai – jie bus sutvarkyti greitai ir pigiai. O juk to dažniausiai ir nori klientai.

Svarbiausia nelaukti vasaros, kadangi tuomet būna didžiausia meistrų darbų apkrova, tad gali tekti palaukti ne vieną dieną, kol specialistai atvyks iki Jūsų ir apžiūrės sistemą, kuri veikia ne taip sklandžiai. Kiekviena diena tokiu atveju tampa praradimu, kadangi tenka kaisti, kai galima gyventi patogiai.

Techninis aptarnavimas yra būtinas prieš kiekvieną sezoną. Tai yra ne galimybė, tačiau būtinybė, tad ja turi pasirūpinti kiekvienas sistemos savininkas.

Filtrų apžiūra

Techninės apžiūros metu įvertinami labai skirtingi sistemų funkcionalumo veiksniai, nuo filtrų iki montavimo mechanizmo bei kitų smulkmenų, kurios yra neatsiejamos nuo sklandaus veikimo.

Tiesa, būtent filtrams yra skiriama daugiausia dėmesio, kadangi jų darbas yra pasirūpinti, kad patalpos namuose būtų ne tik vėsios, tačiau taip pat ir švarios. Oro kondicionierių filtrai turi būti valomi kas kelis mėnesius, jeigu sistema yra naudojama reguliariai. Lietuvoje dažniausiai reikalinga tik vasaros metu, tad siūlome juos valyti arba keisti naujais – prieš sezoną.

Tiesa, geriausia darbus paliki specialistams, kadangi juos bandant atlikti be patirties – galima padaryti labai daug klaidų.

Nešvarūs filtrai ne tik netinkamai vėsina patalpas, tačiau nuo jų dažniausiai sklinda nemalonus kvapas patalpose, veisiasi bakterijos bei virusai, kurie gali sukelti įvairias ligas.

Bet kokie gedimai – reikalauja dėmesio

Jeigu sistemos veikimo metu matyti, kad atsirado kokių nors nesklandumų – keistas garsas, kvapas ar panašiai – tokiu atveju svarbu nieko nelaukti ir kuo skubiau kreiptis į meistrus. Tokiu atveju gedimas bus ne tik greičiau pašalinamas, tačiau ir nesukels rimtesnių bėdų sistemai.

Rūpinkitės įrangomis, kurios gali padėti vasaros sezoną, net ir labai kaitriomis dienomis, išgyventi sveikai ir komfortabiliai.

Vadybininko konsultacija
Mob.: +370 608 94 666
El.paštas: info@specdarbai.lt